Yüzde Yüz Türk Öz Sermayesi İle ARNICA İKİNCİ FABRİKASINI MERSİN’DE KURUYOR

mersin-fabrikasi

Yüzde Yüz Türk Öz Sermayesi İle ARNICA İKİNCİ FABRİKASINI MERSİN’DE KURUYOR

Küçük elektrikli ev aletleri sektöründe birçok ilke imza atan Senur A.Ş. kuruluşunun 51. yıldönümünde, Arnica ürünlerine hızla artan talebi karşılayabilmek amacıyla Mersin’de ikinci fabrikasını kuruyor.

Yarım asırlık üretici bir güç olan Senur A.Ş., hem Arnica markasıyla hem de üretim yaptığı dünya devleri aracılığıyla dünyanın birçok noktasında milyonlarca insana ulaştı.

Kendi geliştirdiği Türkiye’nin bir numaralı patentli su filtreli elektrikli süpürgesi BORA ile son yıllarda pazar liderliğini kimseye kaptırmayan Arnica, kalite ve üstün tasarımıyla yurtiçi ve yurt dışında pek çok ödül kazandı.

Avcılar’da 50 bin metrekare alan üzerine kurulu bulunan fabrikasında Arnica markası ile ev temizliğinden, mutfak ve kişisel bakıma 100’ü aşkın ürün çeşidiyle, yılda 2 milyon adet elektrikli ev aletleri üreten Senur A.Ş., üretiminin yüzde 30’unu 40 ayrı ülkeye ihraç ediyor.

Senur A.Ş., artan talep yoğunluğu karşısında ikinci fabrikasını Mersin’de kuruyor. Yüzde yüz Türk ve kendi öz sermayesi ile kurulan yeni fabrika bu yılın sonunda faaliyete geçecek. 2013’te 2 milyon 500 bin adet gerçekleşmesi beklenilen üretim kapasitesi, bu yeni yatırımın devreye girmesiyle birlikte çok daha yükselecek.

 

am sikisi