ARNICA’YA BİR ÖDÜL DE AMERİKA’DAN GELDİ

good-design-award-odulu

ARNICA’YA BİR ÖDÜL DE AMERİKA’DAN GELDİ

Chicago Athenaeum Mimarlık ve Tasarım Müzesi ile Avrupa Mimarlık, Sanat, Tasarım ve Kentsel Araştırmalar Merkezi işbirliğinde düzenlenen ‘Good Design’ ödüllerinin 2012 yılı sonuçları açıklandı.

Endüstri ürünleri tasarımı ve grafik tasarım alanlarında dünyanın en önemli ödül programlarından biri olan Good Design’ın 2012’de, ‘ev gereçleri’ kategorisinde, Arnica’nın iki ürünü birden ödül aldı.

BORA 5000 ve çok yakında piyasaya çıkacak olan SİLSÜPÜR su filtreli elektrikli süpürgeleri ödüle layık görüldüler.

‘Good Design’ markasından, dünyanın en prestijli tasarım ödülüne…

1950 yılında Chicago’da Eero Saarinen, Charles ve Ray Eames kardeşler ile Edgar Kaufmann Jr. tarafından kurulan ‘Good Design’ markası, dünyanın dört bir yanındaki başarılı tasarımcı ve üreticilerin tanınırlık kazanması ve yenilikçi ürün konseptlerinin geliştirilmesi gayesini taşıyor. Bu hedef doğrultusunda 2009 yılından bu yana düzenlenen; Avrupa, Asya, Afrika, Kuzey ve Güney Amerika’da tasarlanan ve üretilen ürünlerin yarıştığı Good Design Award, uluslararası tasarım profesyonelleri, mimarlarve kültür önderlerinden oluşan bir jüriye sahip.

Tasarım ve inovasyon, sürdürülebilirlik, yaratıcılık, kurumsal kimlik, çevreye karşı duyarlı tasarım, insan faktörü, malzeme, teknoloji, grafik tasarım, ambalaj ve evrensel tasarım kriterleri çerçevesinde yılda bir başvuruda bulunulan ödül programına; Fortune 500 listesinde yer alan şirketlerle birlikte çalışan endüstriyel ve grafik tasarım pratikleri katılıyor.

am sikisi